KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
2 éve 3 hónapja #9541 Írta: Sevi
Sevi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szerintem érdemes felújíttatni. A zaccon látszódik, ha nem megfelelő az őrlemény. Ha nincs eléggé finomra darálva, attól lehet rossz a kávé... és a Magic sem annyira hangos gép

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 3 hónapja #9542 Írta: kolondrum
kolondrum válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok! Esam 3000b. Főzőmű szorul. Apósnak már cserélve lett, azóta jó. Nekem meg ma, mert nem bírta kihúzni a mechanika (bekapcsoláskor azonnal kattan, aki ismeri a jelenéset).
Nem a tömítés a baja, mert ugyan megereszkedik idővel, de újjal is ilyen. Mitől lesz egy idő után új gumival is annyira passzos, hogy kézzel is nehéz áttolni? A szilikon zsír nem segít.
Illetve mi a difi a sárga és a szürke tömítés között? Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 3 hónapja #9543 Írta: Galgy
Galgy válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Melitta Solo gépem van és a következő hiba megtalálásában kérném a segítségeteket. Bekacsolás után nem csinált semmit csak a kávészemek ami az erősséget jelentené elkezdtek egymás után futni és utána kikapcsolt. A központi egységet elég nehezen tudtam kivenni, olyan volt mintha nem ott állt volna meg ahol kellett volna és feszült volna a meghajtóegységen. Szétszedve a gépet ráadásul a leeresztő szelep rugótartóját a vízelvezetőszelep mozgató kerék eltörte. Mitől tud más pozícióban megállni a meghajtóegység? Valamelyik mikrokapcsoló a hibás, mert méregettem, de működik rendesen mindegyik. Valaki találkozott már hasonló hibával?
Előre is köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 3 hónapja #9544 Írta: dtamas198
dtamas198 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok! Hozzá jutottam egy Gaggia Titanium kávégéphez. Ha durvára állítom a darálót akkor szépen lefőzi a kávét. Az vele  a problémám  hogy ha túl finomra állítom az darálót akkor sokáig darál és meg áll a daráló majd azt kéri hogy töltsem fel kávéval a kávébab tartályt. Ha még egyszer elindítom  darál egy rövid ideig és lefőzi a kávét. A darálót már tisztítottam. A daráló kések kopottsága okozhatja ezt a problémát? Sajnos nincs tapasztalatom és ránézésre nem tudom megállapítani a , hogy kopottak e a kések. Előre is köszönöm a segítséget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 3 hónapja #9545 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia! Ez egy saeco incanto gép. nézz utánna, hogy kell beállítani a darálójukat fent van a neten. De valószínű ki kell venni a babtartályt a helyéről, kiporszívózni,kivenni a felső kést mindezt a videók alapján és beállítani. Nem ördöngősség.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 2 hónapja #9546 Írta: Robee
Robee válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Igen, kopottak a kések.
Ilyenkor már csak durvát tud darálni a megadott időn belül. Tehát finomra állìtott darálónál a gyári időn belül nem tudja ledarálni a beállìtott mennyiséget ezért megáll és azt hiszi nincs feltöltve a babtartály.
Ilyenkor kb a harmadik darálásra lefőzbegy kv-t.
Cseréld ki a késeket kb 5000-Ft majd állìtsd be a darálót a legfìnomabbra úgy rald össze a tartállyal ott nullára állìtsd a tekerő gombot. Ha összeraktad állìtsd át 5-6-ra a mennyiséget meg kb középállásba vagy a felett egy pöttyel.
Ez az alap beállítás így jó kv lesz és kb 6-8mp-ig darál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.374 másodperc