Kezdőlapkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

More
16 years 5 months ago #109 by SiD
Replied by SiD on topic Re: Luigi gépműhelye
Érdekes színe van a lerakódásnak. Ez nem tisztán vízkő, valamiféle szennyeződés volt a vízben ott, ahol a gépet használták, gondolom, vízszűrő nem volt elékötve, csak a vízlágyító.

Lali, ajánlom, hogy ne szenvedj citromsavval! Irány a festékbolt és vegyél 20%-os sósavat! Ha nem tudod melegíteni a beáztatásra használatos edényt / kádat, akkor tedd forró vízbe a vízköves cuccot és ehhez öntsd hozzá sósavat kívánt mennyiségben (az agresszív reakcióból, úgyis látod, hogy mennyi sav kell bele).
Íme a La Scala Butterfly bojlere, amint savfürdőzik:

Patika tiszta lett 1 éjszaka után. A citromsav meg 1 hét alatt sem végzett vele.

Please Bejelentkezés or Create an account to join the conversation.

More
16 years 5 months ago #110 by Monyesz
Replied by Monyesz on topic Re: Luigi gépműhelye
[answer author=SiD link=topic=335.msg13629#msg13629 msg=13629][/answer]
Érdekes mert nem vörös, mint amilyen a vasas víztől lenne.
De a Solisban sem fehér volt a vízkő, hanem erősen szürkés jellegű.

Please Bejelentkezés or Create an account to join the conversation.

More
16 years 5 months ago #111 by Luigi
Replied by Luigi on topic Re: Luigi gépműhelye
[answer author=SiD link=topic=335.msg13629#msg13629 msg=13629][/answer]
Milyen arányba tegyem bele a sósavat?
Nem cseszi szét a rezet?

Please Bejelentkezés or Create an account to join the conversation.

More
16 years 5 months ago #112 by SiD
Replied by SiD on topic Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=335.msg13645#msg13645 msg=13645][/answer]
Csak töltsd bele és úgyis látod majd a vízkő reakciójából, ha elég.
Ha olyan szépen elkezd bugyogni, habzani, ahogy a videón, akkor ne tölts többet! Nem cseszi szét az anyagot, a Moretto Tibi is ezt mondta, ha emlékszel, hogy ha teljesen szét lehet szerelni a gépet, akkor csak sósav. Amit veszel a festékboltban az eleve 20 vagy 30%-os oldat, szóval és ezt még tovább hígítod a forró vízbe öntve.

Please Bejelentkezés or Create an account to join the conversation.

More
16 years 5 months ago #113 by Luigi
Replied by Luigi on topic Re: Luigi gépműhelye
[answer author=SiD link=topic=335.msg13647#msg13647 msg=13647][/answer]
Na majd holnap megpróbálom, bár parázok a sósavtól. Most két napja ázik tömény citromsavas oldatban, előtte mechanikusan letisztítottam amit tudtam, de azért maradt rajta még bőven.

Szóval ahogy töltöm lehet látni, hogy reakcióba lép a vízkővel? Nem büdös?  :)

Please Bejelentkezés or Create an account to join the conversation.

More
16 years 5 months ago #114 by Monyesz
Replied by Monyesz on topic Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=335.msg13649#msg13649 msg=13649][/answer]
Mivel savról van szó, nem használjuk gyerek környezetében, esetleg ahol bárki belebotolhat, továbbá érdemes jól szellőző helységben csinálni, vagy legalábbis ahol nem zavar az esetleges gázképződés.
Ezt minimálisan azért jó megtenni óvintézkedésnek.

Please Bejelentkezés or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.198 seconds