KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Otthoni kávépörkölés

Több
11 éve 4 hónapja #73 Írta: amadea
amadea válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
Mostanában kezdtem el a Gene-vel pörkölni és nagyon jó tapasztalataim vannak. Szép, egyenletesen pörköl és hamar vissza is hűti a szemeket. Ha már 100C alá megy a hűtés akkor már öntöm ki egy fém tálcára. Közepesre pörkölök, általában az első reccs után nem sokkal kezdem a hűtést. Jól hallhatóak a crack-ek még plusz ventillátor mellett is. Ugyanis a füst volt nagy gondom, ezért a pörkölő mellé állítottam egy szobai ventillátort, ami az ablak felé nyomja a füstöt. Az viszont meglepett, hogy viszonylag lassan megy föl a hőmérséklet. Mire eléri a 230-240C-ot, addigra már csak kb. 7 perc van a pörkölés végéig, de ez menetközben is állítható. Azt nem tudom hányszor ajánlatos egymás után pörkölni vele, én kettőt próbáltam, fél óra hűtés után (ez ilyenkor fűtetlen helyiségben nem nehéz), viszont azzal számolni kell, hogy a második töltetnél kissé magasabb hőmérsékletnél indul. Vajon számítana valamit, hogyha már eleve meleg pörkölőben indulna a folyamat? Mint sütésnél, amikor azt javasolják, hogy "előmelegített sütőben"? Ez viszont a Gene-nél aligha kivitelezhető.

Vibiemme Junior Hx, La Pavoni Europiccola (1976), Ponte Vecchio Export, Mahlkönig Vario, Gene Coffee Roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #74 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=amadea link=topic=385.msg42355#msg42355 msg=42355][/answer]
Ezt is elo lehet melegiteni, par percig uzemeltesd 95 fokon, aztan kikapcs es mehet
bele a bab. Nekem ma delelott meg delutan is ment, kint a teraszon porizek, 5-6 kor
egymas utan siman letolhato, ha a hutesi ciklust hagyod vegigmenni.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #75 Írta: amadea
amadea válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg42356#msg42356 msg=42356][/answer]
Rendben, köszi. Ezt az előmelegítést kipróbálom. Folyamatosan pörkölök 1-1 adagot, aztán számozott fém dobozokban pihennek a felhasználásig.

Vibiemme Junior Hx, La Pavoni Europiccola (1976), Ponte Vecchio Export, Mahlkönig Vario, Gene Coffee Roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #76 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=amadea link=topic=385.msg42355#msg42355 msg=42355][/answer]

Totál más vele a pörkölés, mint az igazi dobos pörkölőkkel. Épp a különböző felfűtés miatt. A hűtésre így télvíz idején sokkal hatékonyabb egy nagy tepsi vagy két nagy rozsdamentes/zománcos keverőedény. A hűtés sajnos a Gene - szerintem egyetlen - gyengéje. Én egyáltalán nem hűtök vele, ugyanis garantáltan továbbpörkölődik benne a mag hűtés alatt. És még ezzel is kalkulálni, az már macera. Amikor jónak látom, vészmegállj és ürítés, dob vissza és vagy újabb adag vagy dobhűtés. Mintaprökölésre, otthoni élvezkedésre a legjobb ár/érték aránnyal bíró gép.

Füstelvezetés: megtolthatod a pernyegyűjtőt brikós csatorna hattyúnyakkal és persze a ventillátor az nélkülözhetetlen. Paljoc!!! Hogyan hűtessz????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #77 Írta: amadea
amadea válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg42550#msg42550 msg=42550][/answer]
Én belekalkulálom a hűtési időt a pörkölésbe. Szerintem nem nagy macera mert egyébként is közepesre pörkölök és ha netán egy árnyalattal sötétebb lesz, még akkor is pont jó. Ízben vettél észre különbséget a két fajta pörkölési mód között? Amíg 5 fok fölött van a hőmérséklet szabadban pörkölök.
Jól írtam Giuseppe-nek, hogy vállalsz bérpörkölést?

Vibiemme Junior Hx, La Pavoni Europiccola (1976), Ponte Vecchio Export, Mahlkönig Vario, Gene Coffee Roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #78 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg42550#msg42550 msg=42550][/answer]
Picit előbb kapcsolok hűtésre, tehát én használom a gép hűtő funkcióját.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.173 másodperc