Mivel a Catler dual bojleres gépét a Fiorenzato F64-es őrlőmmel vallattam, hogy ne befolyásoljon semmi az első benyomások kialakításánál, így az őrlő kissé háttérbe szorult. Pótolva ezen hiányosságot beüzemeltem és elkezdtem használni a napi kávés rutin folyamán.
Folytatódott az ismerkedésünk a Catler csúcsgépével. A mindennapi használatok során szembesül az ember azzal, hogy mennyire átgondolt a gép felépítése. Hogy mikre is gondolok?
A Fast Hungary Kft-nek köszönhetően megérkeztek hozzám a Catler cég kávés palettájának csúcs eszközei. Kíváncsi voltam, hogy „élesben” megtapasztalva, folyamatos használat mellett, hogyan szerepelnek ezek az eszközök. Mennyire lehet majd ajánlani, mint vásárláskor megfontolandó alternatívát.
Aki jobban belemélyed a kávézás világába, az a sok technikai eszköz után, előbb utóbb eljut a víz témaköréhez, amely több szempontból is rendkívül fontos. Első körben sokan a kávégép vízkövesedésénél szembesülnek a témával, amikor a sima csapvíztől területtől függő gyorsasággal elkezd vízkövesedni a kávégép. Majd jobban utána érdeklődve a témának rádöbben a felhasználó, hogy a kávé több mint 90%-a víz. Vagyis nagyon nem mindegy, hogy milyen vízzel készítjük el kedvenc italunkat.
Akik lemaradtak a Rocket R60V-vel történő ismerkedés első részéről, azok elérhetik az írást itt. Az első bekapcsolásra alkalmas pillanat azonban egyrészt estére esett, másrészt valamiért mindig nehezen szánom rá magam egy ismeretlen géppel az első eszpresszó elkészítésére, ezért elsőként a – valamelyest rendhagyó módon – a új rakéta gőzteljesítményét tettem próbára.