KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

Több
15 éve 2 hónapja #1 Írta: Luigi
Luigi gépműhelye téma létrehozva Luigi által
La San Marco 85-12 Practical

A fent említett kávégépet a Vateráról vettem egy régi Faema ipari örlő társaságában. Igazából az utóbbi volt az, amely felkeltette az érdeklődésemet. Egy ilyen darálót még lepukkant, hiányos állapotban is egy kisebb vagyonért cserébe lehet beszerezni.  Sid-del váltott pár levél után megerősödött bennem az, hogy az enyém lesz.

De térjünk vissza a kávéfőzőre. Január elején autóba pattantam és elmentem a szettért. A kávéfőző kívülről elég lestrapált állapotú volt, de ezt lehetett is gondolni. Sebaj, gondoltam kihívás lesz újjáéleszteni. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #2 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Pár kép a fellelt állapotáról:

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #3 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg3142#msg3142 msg=3142][/answer]
Húha...ez így ránézésre nekem amolyan Jézusmária kategória, de annál nagyobb érdeklődéssel fogom figyelemmel kísérni, mi lesz belőle. Ez valóban kihívás a javából!
A daráló viszont naggggyon pöpec lett! Gratula hozzá! ;D

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #4 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=paljoc link=topic=302.msg3144#msg3144 msg=3144][/answer]
Ugyan közel sem tartok tudásban ott mint master of SiD, de pár kávéfőzőn csináltam már teljes generált. Szerencsére találtam a neten pár gyári bontott ábrát, és szorgalmasan fényképezek minden összetettebb kapcsolást.

Pár szó a gépről. Súlya kb. 38 kg mínusz a dzsuva ami járt hozzá.
55 cm mély, 38 széles, a magasságára nem emlékszem pontosan, de 45 centi körül van amennyire emlékszem.

2,5 literes hőcserélős rézkazánnal van felszerelve, azonnali gőz és külön teavíz csappal. 1500W-os fűtőegység benne.

A Procon pumpa gyárilag külön egységet képez, sajnos nem fért el a gépben. Ezt azért majd (főleg ha nálam marad) megpróbálom beleapplikálni a burkolatba, mégis.
Vízhálózatról vételezi a szükséges folyadékot, de az első próba alkalmával kiválóan felszívta a vizet egy befőttesüvegből is.
A csepptálcán is van elvezetése a fel nem használt víznek. Erre is ki kell találni valamilyen megoldást, hogy ne kelljen a csatornába vezetékezni.

Végeredményben ha egyben lesz nem tűnik olyan veszélyesnek otthonra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #5 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg3155#msg3155 msg=3155][/answer]
Nálam a brasiliánál ez elegánsan két demizsonnal volt megoldva. Az egyikből szívta a frissvizet, és a másikba folyt vissza dzsuva. Tökéletesen működött. A demizsonok pedig a kávésarok szekrényébe voltak elrejte, így teljesen láthatatlanok voltak.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #6 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=admin link=topic=302.msg3159#msg3159 msg=3159][/answer]
kemény :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.175 másodperc