KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

Több
15 éve 2 hónapja #7 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Lássuk mi van a burkolat mögött:

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #8 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg3165#msg3165 msg=3165][/answer]
A harmadik képen lehet látni, hogy valami megpörkölte a gépet. Úgy néz ki, mintha utólagosan heggesztették volna meg a rézcsövet. Valószínű, hogy elrepedhetett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #9 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Mivel már szét van szedve a gép, azért próbálok kronológiát tartani.

SiD tanácsára kipróbáltam még a szétszedés előtt. Felraktam a konyhapultra, összekötöttem a szivattyúval. A szivattyú szívóágát belelógattam egy befőttesüveg vízbe. Két kattintás a kapcsolón. Kigyulladt a jelzőfény, a mágneskapcsoló kattant, pumpa beindult. Szépen elkezdte szívni a vizet az üvegből. Szívott vagy 3 decit, majd abbahagyta. A Pumpa járt tovább. A kétjáratú mágnesszelep után van egy csap, teljesen kitekertem a foglalatból, spriccelt a víz mindenfelé. Huhh, lekapcs. :-D Pár pecet játszadoztam ki-bekapcsolva, mert a vizszint jelző üveg szerint kazánban semmi víz nem volt, és nem kartam kinyírni a fűtőbetétet. A főzőfejen - hőcserélőn - keresztűl viszont akadálytalanul folyt a víz. (Persze gombnyomásra)  ;D
A fűtése működik, aránylag felmelegedett a bojler. A kazánban azért lehetett még némi víz, mert a gőz és vízcsapon ha megnyitottam nyomott ki némi gőzt. Rövid (kb. 5-6 perces játék után nem eröltettem tovább a mókát, mert felesleges, valószínű van pár dugulás a gépen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #10 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
A fejet szétszedve volt benne mocsok bőven. Rémes, hogy ebből ivott valaki! :-X Ebből következik, hogy nem árt néha vakszűrőzni.  Lesz dolga a Tersonetnek.

Képek: 1. felsőszűrő állapota,
2. Vízterítő és főzőfej,
3. vízterítő oldalnézetből,
4. vízterítő feletti rész.

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #11 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
A rézcsavarok viszonlag gyorsan engedtek, így hamar sikerült szétszedni a gépet. Egyedül a hőcserélő csavarjai nem engedtek, ezt némi citromsavas áztatás után újra megpróbálom majd.
A főleg a kazán aljára csatlakozó csövek rendesen el voltak dugulva vízkővel és annak levált darabkáival, így már érthető, hogy miért is nem akart feltöltődni.

Pár kép:
1. kétjáratú mágneskapcsoló. Ennek a nyitására töltődik fel a kazán friss vízzel.
2. a fejhez csatlakoztatott 3 utas mágnesszelep.
3. a dugulás
4. a csőkörítés
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #12 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
A kazántól tartottam egy kicsit, látván a csatlakozásokat eldugító vízkövet, de egyáltalán nem volt veszélyes amit benne találtam. A legtöbb helyről kapargatással lejön a vízkő, de azért vannak kritikusabb helyek, úgyhogy vettem még 20 deka citromsavat a biztonság kedvéért. :-D


Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.134 másodperc