KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Eszpresszóképes őrlemény

Több
12 éve 2 hete #19 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=Cézé link=topic=384.msg38069#msg38069 msg=38069][/answer]
Kérlek áruld el mit tettél a reggeli kávédba. Biztos jó cucc... :)

A Hario emlékeim szerint nagyon pozitív kritikát kapott úgyhogy bízhatsz benne. Ha van kedved és időd akkor ajánlom a fenti számlálásos módszert (20-25 perc időmbe telt kb. 360 tétel "felmérése", ami a fentiek alapján úgy gondolom reprezentatív mintának bizonyult).

Mivel a daráló kéz hajtású ezért gondolom itt is hatványozottan igaz az amit Monyesz az indulási viszonyokra írt.

Emiatt talán jó ötlet a darálásnak egyszer nekilátni és egy szusszal végigtekerni. ;D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #20 Írta: Cézé
Cézé válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=lajkosa link=topic=384.msg38070#msg38070 msg=38070][/answer]

Lehet, hogy csalatkozni fox: 2,8%-os winny Cora-s tejecske. Hja, a napokban Java volt, franciára pörkölve. Yummyyy. De 6.44-kor még lehet, hogy a reggeli tejeskávé előtt voltam.

A hario csak szabadságos testedzésre lett beszerzésre (útravaló).

2 adagot egy szuszra az kemény. Kéne csinálni egy hario kávédarálóversenyt bevallásos alapon. Tudomisén végállástól meghatározott osztásszámmal nagyobb szemcsemérettel. Amúgy perverz egy jószág. Nagyon meggyőző a kidolgozottsága. Minden tiszteletem annak, aki pl napi 2-4 adagot ezzel darál le.

Üdv!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #21 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=lajkosa link=topic=384.msg38070#msg38070 msg=38070][/answer]
Van egy '70-es évekbeli cseh kézi darálóm, még apámék hozták. Kónuszos őrlőműve van, és simán tudtam eszpresszóképes őrleményt produkálni vele. Megnéztem nagyító alatt az őrleményét, és feltűnően konzisztens volt !
Nyaralásra ezt viszem magammal egy DeLonghi EC190-nel. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #22 Írta: Jamie70
Jamie70 válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
Bocs, ha nem teljesen a témába vág (csak részben), de nem akartam külön topikot nyitni neki:
Ismeri valaki az A Café kávéit a Váci úton? ( www.nelso.hu/hu/place/235698/ )
Ma vettem észre, de nem voltam még bent, állítólag saját pörkölésű kávékat árulnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #23 Írta: Cézé
Cézé válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=Jamie70 link=topic=384.msg38194#msg38194 msg=38194][/answer]
Hajhó!

Erre a társalgóban biztos gyorsabban kapnál választ. Itt 100db-lel zúgnak a darálók, nyögnek/ízzadnak a hario-sok stb-stb-stb. Számoljuk a kávé- és őrleményszemeket, meg a felületnövekedést, szórást tudomisén még micsodát! A lényeg, hogy k hülyén nézne ki, ha a Te hozzászólásod is valamilyen vakvéletlen folytán beollózódna a kisdoktorimba. Most figyelhetek, banyek! Két hónap múlva meg verejtékben úszva nyököghetek a közszolgálatin....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #24 Írta: coxymaxi
coxymaxi válaszolt a következő témában: Eszpresszóképes őrlemény
Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában, aeropressel készítek kávét, Hario Mini Mill társaságában ami tegnap érkezett meg. Kinek mi a tapasztalata, melyik az a szemcseméret ami jó ehhez, mert ezzel az őrlővel a legfinobb álláson egy nap max egy kávét vállalok készíteni :D
Egyel visszavettem a finomságból, érezhető az őrlési időben a különbség, de még mindig túl finomnak mondanám, mert kellően nehéz és elég idő míg lejön a kávé, talán még lehetne egyel visszább állítani.
Köszi:
coxy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.174 másodperc