KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Tömörítő/Tamper-választás

Több
11 éve 10 hónapja #19 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=attilio link=topic=389.msg39762#msg39762 msg=39762][/answer]
Nem a felsőszűrőre gondoltam, hanem a SZŰRŐKOSÁR aljára !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20 Írta: attilio
attilio válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=Monyesz link=topic=389.msg39763#msg39763 msg=39763][/answer]
Sanyitól én úgy hallottam, hogy a felsőszűrő miatt van jelentősége a domború profilnak... (lehet rosszul értelmeztem :D)
mondjuk logikusnak nekem az tűnik... a víz belépése a pogácsába így egyenletesebb  ::hmm::

QM0650, LaPavoni Euripiccola 64', Faema Family 83' PID, Faema Urania 56', Mazzer Robur, ...AP, BB, Iwaki, Zassi. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
Nekem kezd -asszem - összeállni a dolog. A fejen lévő szűrők többnyire valamelyest ívesek (konvexek). Azt gondolnám azért, mert így a nyomásra (kávépogácsa felől) stabilabbak tudnak maradni (kupolaszerkezet). Amennyiben konvex tömörítővel dolgozol, akkor a felsőszűrő optimális esetben nem tömörít még utána felhelyezéskor (a síknál belenyomna a közepébe egy kis medencét, ahol aztán más lenne a tömörség eztán), hanem szépen hozzásimul a pogácsához. A csavar ettől még frankón belerondít ebbe az egész elméletbe. Ami a tökéletesen elosztott tömörített kávépogácsát roncsolja, és mégis gyönyörű lefolyást kapunk. Kérdés persze, hogy milyet kapnánk a b...tt nagy csavarok nélkül? Ergo annyira extrémen mégsem érzékeny a kávépogácsa, vagyis  a konvex tömörítő egy jó keljfeljancsi az íróasztalra, amíg a gyártók leszarják, hogy milyen csavarral rögzítik a szűrőt ("in Schönheit sterben" (a szépségben meghalni). Semmi értelme, de jól eladható.

Illetve nyilván van létjogosultsága egy síkbacsavarozott, tamperrel azonos konvexitású szűrővel szerelt gépnél.

Vagy mégsem?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #22 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
Akkor ezt megbeszéltük, lehet is zárolni a topikot.  >:D  ;D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #23 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=SiD link=topic=389.msg39767#msg39767 msg=39767][/answer]

Olvasd már végig a posztjaimat  ;D ;D ;D!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #24 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Tömörítő/Tamper-választás
[answer author=attilio link=topic=389.msg39764#msg39764 msg=39764][/answer]
Szvsz ennél sokkal fontosabb dolgoktól is függ a kávé ! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.156 másodperc