KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

La Pavoni

Több
11 éve 4 hónapja #19 Írta: ronin s8
ronin s8 válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
[answer author=Tothariel link=topic=396.msg42885#msg42885 msg=42885][/answer]

Szép gondolat!  O0

Használt gépet javaslok, mert a Pavonik az örökkévalóságnak készülnek. Gyakorlatilag semmi nem romlik el rajtuk, csak a használati gyakorlatot kell elsajátítani. Ebay-en 200-250,-Euro körül már szép példányok találhatók, egészen a 60-as évektől. Néhányan azt mondják (én nem), hogy ezek a régebbiek a jobbak. A modernebbeken már van hőfokszabályzó, meg nyomásmérő műszer, de ha anélkülit látsz, az is jól használható.

Viszont a legfontosabb kérdés: darálód van-e hozzá?

ECM Giotto, La Pavoni Professionale (Gaggia Factory 2002), Gaggia Classic PID,
Macap, Compak K6.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #20 Írta: Tothariel
Tothariel válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
Köszönöm a választ!

Nincsen még darálom se, bár olvastam hogy valójában az a lelke az egésznek. Arra gondoltam amíg nem veszek azt is addig megpróbálok venni olyan darálmányt ami jó a karos géphez, persze egy darálót mindenképpen be kell szerezni. Ha használt gépet veszek akkor a maradék pénzemből tudok venni egy használt darálót is. Milyen darálóban érdemes gondolkodni?
Tehát akkor nagy valószínűséggel nem fogok belenyúlni egy hibás La Pavoniba.
Az ötlet is jó hogy e-bay en nézelődjek, eddig csak magyar apró hirdetéseket néztem meg.

Köszönöm a segítséget

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #21 Írta: ronin s8
ronin s8 válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
[answer author=Tothariel link=topic=396.msg42892#msg42892 msg=42892][/answer]

Ha új darálóban gondolkodsz, akkor egy Iberital Challenge ajánlott. Most akciósan kapható az expolygonosoknál.
Ha jó egy régi, stabil darab is, akkor szóbajöhet valami komolyabb, ipari készülék, amin max. egy késcsere szükséges.
A kézi (Hario) darálók azért hosszútávon nem túl jók.

ECM Giotto, La Pavoni Professionale (Gaggia Factory 2002), Gaggia Classic PID,
Macap, Compak K6.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #22 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
[answer author=Tothariel link=topic=396.msg42892#msg42892 msg=42892][/answer]
Örülök, hogy kedvet kaptál az otthoni kávékészítésre. Én két és fél éve csöppentem bele ebbe a témába és mivel nem csalódtam magam sem ezért én is ajánlom használt gép megvételét. Egy ilyen vétel amellett, hogy előbb utóbb kitűnő eredményekkel kényeztet még értékálló is.
Azt hogy melyik géppel érdemes kezdened igazából a kezdeti lehetőségeidhez mérten neked kell eldöntened. Ha darálóra nem futja, akkor én az előredarált téglák helyett inkább az ese-pod-okra hívnám fel a figyelmed. Például a Gaggia Baby D (első gépem) gyári egycsészés szűrőjében a legtöbb ese-pod jó lefolyást produkált és fél évig elégedettségemre szolgált mielőtt megvettem volna az első darálómat.

Tapasztalatom alapján a Hario Mini Mill kis költségvetésből megoldja a megfelelő őrlemény finomságot. (Bő egy perc tekerés befektetése árán azért ez nem rossz ár-érték arány.) Hosszútávon tönkremeneteltől ennél a típusnál nem tartanék.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #23 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
[answer author=Tothariel link=topic=396.msg42892#msg42892 msg=42892][/answer]
Ajánlom figyelmedbe az apróhirdetés szekciót itt a fórumon. Különösen a nov. 21-i hirdetést "Quick Mill kávéfőző + őrlő + tálca" ügyben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #24 Írta: Tothariel
Tothariel válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
Köszönöm a tanácsokat!

Most ott tart a La Pavoni beszerzési akcióm hogy sikerült egyet vennem 212 EUR ért német e-bay-en, elméletileg a napokban érkezik.A postaköltség 22 EUR így összesen 234 EUR ba került.
Itt van egy kép róla, igaz ezt még a régi gazdája csinálta.
A daráló ügyben egy Iberital Challenge mellett döntöttem, igaz erre még várnom kell január közepéig/végéig de szerintem előbb utóbb úgyis megvenném.

Exbolygon beszereztem egy müanyag tamperolot.
Az lenne a kérdésem hozzátok hogy vakszűrőt vegyek? Szűkséges az a tisztításhoz?
Lajoskának pedig köszönöm a tippet, feltétlen kifogom próbálni a podokat. De azokat is kell tamperálni?

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.155 másodperc