KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

La Pavoni

Több
11 éve 3 hónapja #31 Írta: lagoon79
lagoon79 válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
ahogy Blaze is írta (köszi!!! :)) valóban az új géphez gratuláltam!
semmi gond, volt hogy én is félreértettem valakit.

a daráló viszont tényleg szükséges a pavcsihoz.

Brasilia Portofino T3 - Mazzer SJ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #32 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
[answer author=Tothariel link=topic=396.msg43106#msg43106 msg=43106][/answer]
Gratulálok az új kávégépedhez! Mellé kelleni fog egy daráló is.

Amúgy én a pod-ot csak a daráló nélküli esetre ajánlanám, de a gépválasztásod miatt ez igazából tárgytalan. Ugyanis ennek más a szűrőátmérője (kisebb) és így kétséges az eredmény. Nekem nincs is ese-pod-os tapasztalatom rajta, ugyanis az első darálóm megvétele után pod-ok nem kerültek elő a konyhában  ;D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #33 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
[answer author=lajkosa link=topic=396.msg43148#msg43148 msg=43148][/answer]
Én csak a vicc kedvéért kipróbáltam, de persze ahogy sejtettem is használhatatlan. Podot kizárólag podos gépben érdemes. Meg aki pavcsit vesz az ne podozzon vele.  ::poke

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #34 Írta: Tothariel
Tothariel válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
Na megérkezett a Pavonim és fejet hajtok a tapasztaltabbaknak és belátom egy daráló mindenképpen kell. Első körben egy durvább szemcsésebb kávéval próbáltam ki, és hát a kötelező 25 másodperces lefolyási idő 2 másodpercre redukálódott, kóstolásnál pedig visszasírtam a jó öreg kotyogóst.
Aztán vettem egy finomabb őrleményt, na itt már valamivel jobb volt a helyzet s még egy kicsi cremát is tudtam talán varázsolni a kávémra de hamar elillant.
Konklúzió: kell egy daráló.
Természetesen sikerült a szűrőtartót is hamarább levennem mint kellett volna így az asztalt is beterítettem jó kis zaccal.

Kérdésem lenne, elolvastam a használati útmutatót, azt írta ha egy kávé kell egy ha két kávé kell két kanál kávét tegyek a szűrőbe.
Ezek szerint nem fontos az egy és a két személyes szűrő használata?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #35 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
Én kizárólag az egyszemélyes szűrővel használom, és ha két kávé kell, akkor csinálok még egyet. Most mondhatnám, hogy ugye megmondtuk, de eszem ágában sincs, csak azon szomorkodom, hogy nem hisznek az emberek, hogy nem véletlenül mondjuk a dolgokat ha kérdeznek.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #36 Írta: lagoon79
lagoon79 válaszolt a következő témában: Re: La Pavoni
A másodiknál hogy néz ki a menet? Csak mert én azt tapasztalom, hogy bizony könnyen megég a kávé a második húzásra (ha az elsőt optimális hőmérsékleten húzom).

Brasilia Portofino T3 - Mazzer SJ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.268 másodperc